Čo znamená cudzie slovo seer

Aký je význam anglického " seer" v arabčine ( odpoveď prosím so slovenskou transliteráciou do latinky, ktorú väčšina iných zdrojov pre arabský jazyk, žiaľ , neposkytuje ) ? Možno daný arabský výraz použiť pre proroka Mohameda, zakladateľa islamu ?
Ak je možných výrazov viac, ktorý je perspektívne možné či najlepšie na neho použiť ?

Odpovede

Dodala by som k Vašej otázke, ak dovolíte, existujú MUSLIMSKÉ SULTANÁTY. v ktorých sa udávajú tituly Syed a Sayyid.
K anglickému šľachtickému titulu Sir , ktorý prideľuje len anglická kráľovná, okrem občanov Veľkej Británie aj veľmi významným osobnostiam, ktoré si to svojou činnosťou zaslúžia.
Anglicská kráľovná ich týmto pasuje za rytierov, ako napríklad: Sir Arthur Conan Doyle (autor Sherlocka Holmesa), Sir Elton John, Sir Paul Mc Cartney (člen Beatles). Prosím, nespájajte oslovenie sir so zakladateľom Islamu.

pred 6 rokmi
Bola táto odpoveď užitočná? Áno/Nie

neviem, si sa správne rozumieme. V Anglicku oslovíme neznámeho mužia sir , avšak pozor, len bez priezviska. V spojení priezviskom Sir s veľkým S , čo je oslovenie muža so šľachtickým titulom. Napríklad bol ním Sir Winston Churchill. Titul Sir odovzdáva slávnostne len anglická kráľovná. Oslovenie sir je v prípade mužov prejavom zdvorilosti a úcty, ako oslovenie madam v prípade žien. Uvedené oslovenie možno použiť aj vtedy, ak meno oslovovaného muža poznáte, ale chcete mu prejaviť mimoriadnu úctu. V prípade, že to oslovený muž bude zo skromnosti pokladať za zbytočné, požiada vás "coll me Smith" (čo, samozrejme, neznamená, že mu budete hovoriť Smith, ale Mr. Smith). Slovom sir neoslovujte muža v podriadenom postavení (čašník, recepčný, liftboy...), pretože by to vyznelo ironicky. V prípade, že takýto muž nemá na odeve pripnutú ceduľku s menom, musíte sa osloveniu vyhnúť známym spôsobom Excuse me... (ak ceduľku s menom má, treba k menu pridať Mr.) anglické slovo sir alebo Sir má svoj výlučný význam len v Anglicku.

pred 6 rokmi
Bola táto odpoveď užitočná? Áno/Nie

Vaša odpoveď

Vaše meno
Váš e-mail (Váš email nikde nezverejníme)

Ak sa Vám projekt páči, podporte ho zdieľaním alebo LIKE-om na Facebook-u. Ďakujeme!