Čo znamená cudzie slovo sympózium

Väčšina slovenských slovníkov definuje toto slovo iba ako stretnutie alebo konferencia nejakých odborníkov, čo je najčastejšie použitie v bežnom jazyku. Chcem sa však opýtať na definíciu uvedenú na www.cudzie slova.sk: rozhovor na filizofický námet, teda či je možné napríklad povedať, že na konferencii bolo sympózium na nejakú tému/námet alebo že súčasťou nejakého stretnutia bolo dopoludňajšie, prípadne popoludňajšie sympózium.
Ak to nie je možne, aký slovenský ekvivalent by ste navrhovali použiť? Tieto "sympózia" väčšinou tvoria tématický celok, ktorý sa skladá z niekoľkých na seba naväzujúcich častí. Ich súčasťou sú často interwiew a predvedenia. Ďakujem za pomoc!

Odpovede

sympózium ako názov, pomenovanie ; naznačuje vždy úzko špecializovanú skiuponu ľudí odborníkov z istej konkétnej oblasti. /chirurgovia, prekladatelia, ...)
Konferencia ako názov je skôr všeobecného význami pre označenie zoskupenia ľudí , ktorí nie sú vyhradení len z jedinej špecializovanej oblasti. ten, kto má záujem o konferenciu ide. Sympózium je veľmi odborného obsahu a charakteru, nepôjde naň osoba, ktorá danej oblasti nerozumie.

pred 7 rokmi
Bola táto odpoveď užitočná? Áno/Nie

Vaša odpoveď

Vaše meno
Váš e-mail (Váš email nikde nezverejníme)

Ak sa Vám projekt páči, podporte ho zdieľaním alebo LIKE-om na Facebook-u. Ďakujeme!